Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.Lucius Annaeus Seneca
Blog o všem co se dá vytvořit rukama

Velikonoce

Velikonoční perníčky 2012

14. dubna 2012 v 17:16 | Věrka

Nestihla jsem o Velikonocích přetáhnout fotečky a tak je sem dávám dnes. Takové malé ohlédnutí za letošními Velikonocemi- perníčky, mazanec, věneček, beránci, vajíčka....
Tak bylo)))Velikonoční dekorace co dům dal)))

2. dubna 2012 v 7:48 | Věrka
Letos jsem se rozhodla, že nevrazím ani korunu do Velikonoční výzdoby, ale udělám dekorace co dům dá a ruce svedou)))


plnokvěté narcisky)))


moje láska chlupatá)))
Velikonoční budulínci podruhé-už žijí)))

17. dubna 2011 v 4:00 | Věrka
Tak už rosteme jako ďasi))). Zítra jdeme na první stříhání))).

Velikonoční věnec a dekorace

12. dubna 2011 v 20:31 | Věrka

Tak jsem si o víkendu vytvořila jeden Velikonoční věneček a navěšela kraslice na kroucenou vrbu s kytičkami.

Velikonoční kraslice trochu jinak

2. dubna 2011 v 19:46 | Věrka
Další samodomo kraslice, tentokráte jedna dekorační rychlovka, ještě ji dodekoruji peříčky nebo korálky, ale teď už musím běžet uklízet. Moc jsem se s nima nemazlila, není čas, tak v tom nehledejte žádnou dokonalost, tohle jsou testovací kraslice))).Příště se budu více snažit a soustředit.

Velikonoční kraslice vybrušované

23. března 2011 v 4:00 | Věrka
Tyto velikonoční kraslice vybrušovala loni moje maminka, dělala to poprvé a myslím, že se jí to velmi povedlo. Vrtačku měla moji, tak jsem ji letos k narozeninám koupila její vlastní. Měla velkou radost a myslím, že by měla nejradši Velikonoce každý měsíc, aby mohla brousit vajíčka. Letos se tedy těším na její nové výtory. Jediný komu broušení vadilo byla babička, velmi ji to připomínalo zubaře))).

Velikonoční perníčky - moje

20. března 2011 v 9:41 | Věrka
Velikonoční perníčky-sice jsou to ty loňské a letos se chystám na nové pokusy v dekoraci perníčků, ale tyto si taky udělám))).

Velikonoční dekorace-Slepičí úlet

24. března 2010 v 5:00 | Věrka
Jednou jsem si v nějakém záchvatu pořídila čtyři slepice, tedy abych byla přesnější dvě slepičky a dva kohoutky. Jsou to dva pěkné párečky, ale vejce od nich už taky mám. Doporučuji ji Vám jejich koupi také, jsou velmi nenáročné a milé i návštěvám se líbí. A jestli je chcete vidět musíte si přečíst celý článek.

Jak uskladnit vajíčka?

16. března 2010 v 12:00 | Věrka
V souvislosti s vyfukováním vajec a přípravou na Velikonoce mě napadá, zda někdo nevíte, jak uskladnit vyfouklé žloutky a bílky?

Myslíte, že se dají zamrazit? Nebo je nějak tepelně zpracovat a pak zamrazit?.....

Jasně upéct třeba Beránka, ale přece nebudu péct deset Beránků. Teda já ho ani nepeču, zatím nemám formu, vozím suroviny ke kamarádce.

Velikonoční návody jak vyfukovat vejce a moje první letošní kraslice

11. března 2010 v 15:30 | Věrka

Mám veliký problém s vyfukováním vajíček, vždy mám pocit, že mě praskne hlava nebo plíce a tak jsem hledala různé způsoby vyfukování vajec.
Vyzkoušela jsem vše možné. Někde na internetu jsem loni zahlédla nějaké malé, žluté, umělohmotné cosi, co se podobalo malému měchu. Bylo to po Velikonocích a tak jsem si řekla, že to teď stejně nepotřebuji, ale od té doby jsem to už nenašla. Tomu se říká pech.

Letos jsem vyzkoušela nový způsob. Mám kapesní pumpičku na kolo. A světe div se jde to s ní celkem dobře. Jen musím vychytat to dělání dírek. Dělám je nožíkem, a jak se zdá není to ideální, jelikož vejce občas praskne nebo hodí pavučinku, což je nechtěný efekt. Přiznám se, první vejce jsem rozkřápla úplně. Nechtíc jsem ho hodně zmáčkla.


Dnes jsem si při vyzvedávání léků v lékárně zakoupila stříkačku a jehlu a při nejbližší příležitosti otestuji tento návod. Podle něj by se měl dokonce oddělit bílek od žloutku. Budu muset vymyslet nějaká vajíčková jídla.Toto je můj první výfuk s pokusem vrtání mini vrtačkou, musím hodně moc trénovat. Zdá se to jednoduché, ale chce to trošku cvik. Je to jen pokus, takže jsem ani neničila tu blanku uvnitř vejce.


Další návod na vyfukování vajec je zde:Pokud máte nějaký svůj návod, tak neváhejte a napište do komentářů, ráda ho přidám do článku.

Velikonoční dekorace s návodem

7. března 2010 v 5:00 | Věrka

Jelikož jsem momentálně ve stavu nemocných a to jedinné, co mohu dělat je ležet s nohou nahoře nebo nanejvýše chvíli sedět s nohou ve výšce, tak mám mnoho času. A tak abych předešla nudě, brouzdám po internetu a hledám různé inspirace na Velikonoce, které samozřejmě velice nutně potřebuji.

Velikonoční inspirace

2. března 2010 v 6:51 | Věrka
Konečně jsem stáhla nějaké fotky, sice z mobilu, když mám rozbitej foťák, takže kvalita asi nicmoc, ale aspoň něco. Jsou to fotečky z loňska.více foto viz celý článek.)))
Z beránka se stala trochu prostitutka v kožichu)))

Velikonoční kraslice

3. února 2010 v 11:00 | Věrka
No já vím, že je na to možná trošku brzy, ale myslím, že je načase si připomenout, že je potřeba si začít schovávat výfuky z vajíček. A jelikož jsem si loni zakoupila vrtačku na vajíčka(na madeirové vejce), tak musím začít trénovat. Jen jsem někde na netu viděla super věc na vyfukování vajíček, bohužel jsem si neuložila stránky, takže kdyby jste někdo věděl, tak písněte.děkuji)))

Velikonoce se blíží

23. února 2008 v 18:01 | Věrka
Tak už tu brzo budou zase Velikonoce, ach jo ten čas tak neúprosně letí. Člověk ještě pomalu nevstřebal Vánoce a Nový rok a už se na něj z výloh šklebí kraslice, zajíčci a kuřátka a jiné činčurádičky. Holt nezbývá nic jiného než se s tím asi smířit))).
Takže s chutí do tvoření a zdobení))).

Velikonoční výzdoba-vlastní výroba

3. dubna 2007 v 19:11 | Věrka
Tak tady je malá ukázka Velikonoční výzdoby vlastní výroby)))Viz celý článek))

Velikonoce

23. března 2007 v 19:01 | Věrka
Tak co, už děláte nějakou výzdobu na Velikonoce? Já jsem právě začala, tak se Vám pak pochlubím))) Tak písněte Pa Věrka
 
 

Reklama