Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.Lucius Annaeus Seneca
Blog o všem co se dá vytvořit rukama

Dieta

19. srpna 2010 v 20:13 | Věrka |  Dietka
Tak jsem se Vám po delších peripetiích rozhodla, že opravdu už musím začít držet dietu. Abych pravdu přiznala, nebude to poprvé, ale pevně věřím, že to je opravdu naposledy. No, a když jsme u té pravdy, tak se přiznám, že jsem tento ortel "ZHUBNĚTE" slyšela i od

lékaře a ne jednoho. V podstatě mě bylo řečeno, abych zhubla jinak se ohrožuji na životě. Řekla mě to dietoložka, kterou navštěvuji, takže se nemusíte bát, hubnu pod dozorem lékařů, a to hned několika. A jelikož jsem to vytroubila i ve svém zaměstnání, tak prostě hubnout musím. Nebudu Vám zde psát, jakými zdravotními problémy trpím, nejspíš by to totiž zabralo půl stránky a na to asi nikdo není zvědavý.
Posledních 14 dní jsem začala pomalu najíždět na změnu svého životního stylu (vím, že to jinak nejde), jelikož jsem již poučena, mám načteno a už jsem to jednou vyzkoušela (bohužel jsem podlehla vábení kamarádek"pro jednou se nic nestane" a ze shozených skoro 15 kilo jsem si připsala ještě dalších deset). Musím ještě na svou, i když zbytečně výmluvnou obhajobu dodat, že jsem na jaře strávila 3 měsíce v leže s nohou nahoře. Ty co mě znají, vědí. Byla jsem nepohyblivá a jediné co se dalo dělat bylo ležet, koukat na TV a samozřejmě jíst. No, a když se nudíte, tak dostáváte chutě a, že těch chutí bylo :o))). Však jsem to poznala hlavně na oblečení.

Teď jsem si řekla "DOST!", končím, život mám ráda a taky bych ráda měla děti, někdy.

Moje nové zásady na příští období:

  1. Pořídit si sešit, do kterého budu psát vše, co sním a vypiji (včetně ochutnávání, ukusování a oblizování-nepočítám oblizování a utíraní slin na dorty a zákusky, které miluji.)splněno.
  2. Najít vše o dietách a dietních jídlech, jídelníčcích a recepty z loňského jara (kdy jsem ze sebe vypotila 15kg.)o tomto víkendu provedu.
  3. Začít sportovat a získat znovu kondici (po jarní 3 měsíční nemoci sotva vyjdu schody)
  4. Psát si dopředu jídelníček a připravovat si jídlo na příští den do práce.
  5. Dávat si pozor na dodržování pitného režimu (jak jsem zjistila, tak jsem žila v omylu, že piji dost)
  6. Začít si vymýšlet svoje dietní recepty (už jsem začala a docela mě to baví)
  7. Dodržovat svoje zásady.
  8. Vymyslet si další dobré zásady.

No to je zatím malý souhrn toho, co mě momentálně k mé kompletní změně napadá.

Snad jen pro upřesnění ohledně sportu, vzhledem k mým nemocem jsem momentálně nucena brát antibiotika, tudíž sport je prozatím vyloučen. Aspoň tedy začnu chodit na pomalé procházky s mým psím miláčkem on bude štěstím bez sebe a já aspoň trochu splním.

Dietu držím stylem počítáním KJ, mám již ověřeno, že to funguje.

Možná namítnete, že je to složité a, že by Vás v žádném případě nebavilo sedět hodiny nad sešitem a počítat Kj. Musím oponovat, že jsem opravdu trávila cca asi tři týdny nad sešitem s kalkulačkou, ale časem si zapamatujete, zafixujete, naučíte a až uvidíte výsledky, zjistíte, že to vůbec nezabírá čas, ale hlavně funguje.

I já jsem byla líná začít počítat, ale jde jen o to začít. Mám pár pomocníků, které toto počítání zjednodušují. Jedním z nich je kuchyňská váha a tabulky společnosti stob.

V telefonu mám nastavený interval na snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. Jím tak pravidelně ve stejnou dobu a po třech hodinách, jak všude doporučují.

Tak, to je asi vše pro začátek. Pokud máte nějaké dotazy, tak je ráda zodpovím zde nebo v dalším článku.
Ještě malá poznámka, vzhledem k mým zálibám a koníčkům a pracovnímu vytížení Vám zde nebudu slibovat pravidelné vycházení článků o mém úspěchu či neúspěchu. Budu psát podle času, ale samozřejmě tím nemyslím jednou  za rok)))).

Pokud máte nějaké dietní receptíky, tak sem s nimi a předem za ně děkuji.

Toto je moje dnešní večeře, recept vyjde v sobotu.

pomazánka
Dnešní příjem je 4989 KJ.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Květa Květa | Web | 19. srpna 2010 v 22:25 | Reagovat

Tak ti tedy ,Věruško, držím všechny palce a pěsti, ať se ve zdraví dobereš potřebných kilogramů a vydržať!!!!!!!!!!!!!! :-D

2 Věrka Věrka | 20. srpna 2010 v 17:15 | Reagovat

Děkuji))) ;-)

3 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 21. srpna 2010 v 8:39 | Reagovat

Věruško, držím všechny palce, aby se ti podařilo kila sundat. Vím, jak je to těžké, sama bojuju s nadváhou a dietami celý život. Je opravdu potřeba hodně pohybu a nízkokalorické jídla. A taky hodně pevné vůle, aby to člověk vydržel.

4 adellheid adellheid | Web | 22. srpna 2010 v 14:06 | Reagovat

Jako bych to psala já :-D Já si dala závazek od včerejška, protože mne zdraví taky nějak začíná haprovat. Jen tedy do 5000 Kk bych se zatím nevlezla:-? , dala jsem si trochu volnější limit :-D Tak ať se ti daří :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama