Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.Lucius Annaeus Seneca
Blog o všem co se dá vytvořit rukama

Co si neudělám to .....

30. července 2007 v 7:36 | Věrka |  Z nouze cnost aneb dělám co se dá
Co si neudělám to nemám a tak jsem se pustila do malby naší chodby)))

Rozhodnutá o barvě jsem byla ještě dříve, než jsme vůbec začaly něco stavět. Vybrala jsem si po krátké úvaze žlutou barvu jakou má většina slunečnic. Tahle barva je mě totiž srdci blízká cítím z ní teplo a připomíná mě i sluníčko. Zahřeje na pohled a místnost rozsvítí.
A tak jsem si připravila kyblík s barvou a koupila jsem si tónovací barvy. Jenže na ty pitomý tónovadla nikdo nenapsal, že budu muset použít aspoň 4 -6 aby se ta barva vůbec nějak ukázala taková jakou jsem ji chtěla, kdybych tohle věděla dřív, tak to nabarvím jenom těma tónovacíma barvami a peču na to.(měl být přiložen návod pro blondýny)
Samozřejmě co se mě nestalo?
Napadlo mě nejdřív vyzkoušet jak barva bude vypadat na zdi, tak jsem natřela jednu stěnu.
Jenže barva se mě stále nezdála byla moc světlá a flekatá, a tak aniž bych čekala až barva seschne a viděla konečný a finální barevný efekt a jelikož jsem člověk netrpělivý a nedočkavý, tak jsem na nějaké schnutí nečekala a začala jsem si míchat barvu novou.
Takže samozřejmě, že když barva dostatečně uschnula, tak se mě docela líbila, ale musím se přiznat, že by to nebyla ta, co jsem chtěla já, tuhle bych šoupla tak asi do ložnice byla to taková světlá káva a hodně moc mlíka)))no prostě takový oříškový kapučíno))))
Tak jsem tedy cačala přetírat onu kapučínovou na novou žlutou zářivou
Ano hádáte správně, když jsem natřela asi metr a půl jedné stěny zjistila jsem, že jsem si barvu špatně smíchala a mám na ní fleky.Takže jsem míchala znovu.
No po natření jedné stěny jsem zjistila, že, barva nebude stačit a tak jsem si rychle musela přimíchat novou várku, ale bohužel se mě nepovedlo namíchat stejný odstín. takže jsem přetírala znovu.
Když jsem měla hotovo půl chodby opět mě došla barva, opravdu by mě nenapadlo, že ji bude potřeba tolik.
Potom mě ta blbá barva došla ještě asi třikrát, ale nějakým zázrakem se mě povedlo namíchta stejný odstín.
Když jsem doplácala celou chodbu a chtěla jsem se podívat z dálky, tak jsem poodstoupila o krok dozadu a šlápla jsem si přesně do kýble s onou barvou a jak jsem se lekla a chtěla jsem tu nohu vytáhnout, tak se mě tam nějak sekla pantofel, škobrtla jsem a barvu jsem vylila přes půl chodby, naštěstí už jsem měla zdi vymalované. Nebudu Vám popisovat jak jsem se musela plazit po zemi abych natřela zeď i pod dřevěnými schody a jelikož se místama nedal prostčit ani štětec natož váleček a musela jsem obětovat houbičku na nádobí. A ani Vám nebudu psát, jak jsem chodila tři dny se žlutou nohou, protože jsem si ji šla vydrbat od barvy až po úklidu.
A už vůbec Vám nebudu popisovat svůj vztek, který mě chytl, když jsem zjistila, že jsem zapoměla natřít zeď za radiátorem.
Jenom mám na Vás prosbu, prosím Vás až k nám půjdete na návštěvu, pochvalte mě tu zeď ať mám konečně z něčeho radost a nedívejte se prosím za ten radiátor.
Děkuju
Jo a už vůbec mě prosím nezvěte abych Vám šla vymalovat nebo namíchat barvu))))
A tady je finální výsledek))))plus ještě bonbonek zaď na WC, kterou jsem dělala celou houbičkou na nádobí-těch je u nás velká spotřeba))).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavlína Pavlína | E-mail | 29. srpna 2007 v 10:01 | Reagovat

Ahoj Verko,

máš to nádherně udělané - ta chodba úplně září, máme to samé schodiště (borovice) a docela jsi mě nahlodala, abych to vymalovala taky tak. Držím palce při dalším tvoření.

Pavlína

2 Věrka Věrka | 29. srpna 2007 v 15:53 | Reagovat

RE:Děkuji)))

Tak já taky držím palce)))

3 jarka jarka | 9. prosince 2007 v 20:57 | Reagovat

čau

máš to opravdu pěkně vymalovaný

4 šárka šárka | 17. března 2008 v 13:30 | Reagovat

TAK JSEM SE TU NÁHODOU VYSKYTLA.MÁTE TO MOC HEZKÉ.JSEM PODOBNÉHO BAREVNÉHO SMÝŠLENÍ.JEN TED BEZ NÁPADŮ, TAK SE INSPIRUJI.PARÁDA

5 Marin Marin | E-mail | Web | 15. února 2012 v 15:01 | Reagovat

máte pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama