Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.Lucius Annaeus Seneca
Blog o všem co se dá vytvořit rukama

Květen 2007

Zahradničení

23. května 2007 v 19:04 | Věrka |  Zahradničení
No teda já bych tomu zatím zahradničení ani teď zatím moc radši neříkala, je to spíš takové dloubání v hlíně)))
Pár kytiček na záhonek a pár kytiček do truhlíků, některé už dokonce kvetou a to je tu opravdu jílovitá půda, díky našemu staviteli, ale to už je zase do jiné rubriky)))

Svítí, svítí slunce nad hlavou....

21. května 2007 v 18:52 | Věrka |  Aktualitky
Svítí, svítí slunce nad hlavou....
Jo tak dneska spíše kapku více praží, v kanclu máme snad 40 stupňů. Myslím, že kdybych tam hodila flákotu masa na tu plechovou zeď, co na ní praží celý den slunce, tak mám za chvilku biftek pěkně propečený.)))
Ráno se mnou odmítl komunikovat monitor, tak jsem mu musela kapičku domluvit. Když jsem chtěla odeslat fax, tak na mě ani nemrknul a prostě trucoval. A pak, když jsem rozběla svoje pc a naládovala skoro celou objednávku do pc, tak někdo šikovně zavadil někde o něco a vypadl proud. Tudíž jsem musela dělat objednávku znovu, z čehož jsem byla fakt odvázaná. Tvrdnout tam o dalších 20 minut déle. To není kancelář, to je pec. Někdy si připadám, že se mě začne vařit mozek.
Před chvilkou jsem se doplazila domu s jazykem skoro u země jak spráskanej pes. No dala jsem si lehce studenou sprchu a závistivě(né ja jim to přeju snad se taky dočkám) Jsem mrkla k sousedům jak se rochní v bazénku.
Když se kouknu na druhou stranu na tu naši plantáž, kde je místy až 160 cm vysoká tráva, což je mimochodem i moje výška, tak je mě z toho blivno. Už se fakt hrozně těším na příští víkend, kdy naběhneme s křovinořezem a pustíme se do likvidace toho našeho pralesa. Se vsadím, že až zasejeme trávník, tak nebude chtít růst.
Včera jsem zažila taky kapičku šok, když kousek ode mě prolítával obrovský roj včel. Původně jsem si myslela, že sem jede náklaďák, no ještě že nejsem tak zvědavá abych se šla podívat na silnici, kde ty mršky způsobně přelétávaly v pravém pruhu.
Včera jsem stihla ještě upéct želatinový jahodový dort, chtěla jsem Vám ho vyfotit, ale Rumcajs už ho nakousal, tak se to asi nehodí, ale v nejbližší době vám sem hodím receptík, myslím, že se Vám bude hodit jak postupně začne dozrávat ovoce.
Jo a taky jsem se koukala na Rady ptáka Loskutáka a uchvátila mě ta Vistárie nebo jak se jmenuje. Tu prostě chci))).
Nevím na co se vymluvit, možná na blbost, v tu dobu totiž slunce ještě tolik nepražilo, abych to svedla na úpal nebo úžeh, ale asi před cca měsícem (ani možná ne) jsem se v práci při objednávce uklepla o řádek a objednala 210 Velikonočních mazanců. Což se mě fakt teda povedlo, dala bych si nejradši no víte po čem(po tlamě). No teď už se tomu teda dokážu i zasmát, obeslala jsem všechny známé po Praze ať si ho jdou koupit, kvůli mě ho dokonce zlevnili skoro o 10 Kč. Takže pokud jste v minulých týdnech narazili v nejmenovaném obchodě na Velikonoční mazance za 9,9, tak to jsem prosím byla já)))).
No a pokud jste na ně čistě náhodou nenarazili, tak se stavte u nás doma, máme jich plnej mrazák.)))
Hezký zbytek slunečného dne přeje dobře namazaná mazancová Věrka)))

Co momentálně dělám?

19. května 2007 v 10:25 | Věrka |  Aktualitky
Ahojky, tak momentálně nějak nestíhám))) Ostatně, to já asi nikdy)))
Venku je tak krásně)))Takže jak jistě chápete, přece nemůžu sedět u pc, když mě to táhne ven na zahrádku.
Nubudu tu psát, že přidám nové články, protože je samozřejmě přidám, jenom nevím kdy.
Už mám vymyšleno spousty věcí co budu vyrábět, jen bych potřebovala nastavit den o něco delší.
Do toho jsme zůčastnili jednoho svatebního veselí, upálily jednu babu a zasela jsem hrách a nějaké kytky.
Takže jdu něco dělat ven a vy už to taky vypněte a běžte aspoň na procházku))
Tak pa zase někdy (už brzy)