Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.Lucius Annaeus Seneca
Blog o všem co se dá vytvořit rukama

Už vím jak chutná smrt

26. ledna 2007 v 4:44 | Věrka |  Počteníčko
Jednou jsem měla opravdu zvláštní sen, na který asi nikdy nezapomenu. Ten sen byl o tom, že jsem byla někde pod stanem, strhla se vichřice, padaly stromy a pršelo. A my jsme utíkali, chtěli jsme se někde schovat. Najednou jsem se otočila a viděla jsem jak na mě padá strom. Pamatuji se, že to byla vrba a byla stará a už věděla, že zemřít musí, že přišel její čas. A já tam stála, vítr fičel jak blázen, dešťové kapky pleskaly o mou tvář a já se nemohla hnout z místa. Připadalo mě to, jako by se zastavil čas.Zkoprněle jsem koukala na tu vrbu, která se pomalu kácela přímo na mě a já věděla, že taky musím umřít a že umřu teď. Ale něco se ve mě na poslední chvíli vzbouřilo a křičelo néé, já ještě nechci. Vždyť tu mám svou rodinu, své přátele, svou životní lásku....

A pak ta vrba spadla. Spadla přímo na mě a já cítila její mladé větvičky, jak mě šlehly do rukou, obličeje a na nohou jsem ucítila starý a těžký kmen. Chtěla jsem se pohnout a kupodivu to trošku šlo i když jsem cítila hrozný tlak na nohy. Říkala jsem si ok, tak to je v pohodě, z toho se holka dostaneš, stačí jen víc zabrat a za chvilku budeš venku a bude to v pohodě. Rameny jsem se začala pomalu posouvat.
Ale pak se ozvala rána, ucítila jsem tlak a už jsem se hnout nemohla. .Koukala jsem se na nebe skrz větve.Obloha se začala pomalu vyjasňovat a vítr ustával. A najednou jsem byla strašně lehoučká, teda vlastně tělo jsem vůbec necítila, to moje duše byla lehká.A já věděla, že jsem mrtvá.
Pocítila jsem úlevu. A moje poslední myšlenka byla: " Tak tohle je ta smrt? to je to, čeho se lidi nejvíc bojí? Vždyť je to krásné.Jestli je tohle smrt, tak to už se vůbec nebojím. Už nemám strach. Už jsem připravená.
A pak jse se probudila.......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Javier Javier | E-mail | Web | 28. září 2011 v 4:08 | Reagovat

Good článek, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko....:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama