Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.Lucius Annaeus Seneca
Blog o všem co se dá vytvořit rukama

Hodiny

10. prosince 2006 v 17:22 | Věrka |  Decoupage
Skoro každý pátek sedávám u kamarádky v kuchyni a probíráme takové ty ženské věci, však to znáte....

Pokaždé sedím u stolu přímo naproti dveřím, nad kterými jsou hodiny. Byly to takové obyčejné bílé plastové hódiny cca 10 let staré a měly na sobě takové červené úzké pruhy. Když jsem začala s ubrouskovou technikou začaly mě svrbět ruce pokaždé, když jsem na ty hodiny namířila zrak, a tak se stalo, že jsem kámošku ukecala, aby mě ty jejich slavné hodiny půjčila domů)))).
Jenže o víkendu pak nebyl čas a přes týden kdy chodím do práce toho taky moc neudělá, jsem ráda, že stihnu uvařit. No a pak ke konci týdne jsem měla jet opět ke kamarádce a jelikož by bez hodin už asi další týden nevydržely musela jsem se do nich pustit a k večeři byl holt jen párek s chlebem))).
Nejdříve jsem musela hodiny rozebrat, toho jsem se bála nejvíc, že třeba zjistím, že vnitřek jenž obsahoval papírový kotouč s ciferníkem a s červenými proužky nepůjde vyndat. Ale největší obava panovala s hodinového strojku, abych ho nějak nepoškodila, ale povedlo se)).
Papírový kotouč s ciferníkem jsem vyndala a přetřela asi dvěma vrstvami bílého balakrylu(musela jsem dávat pozor na číslice) aby neprosvítaly červené pružky. Potom přišla na řadu jedna z nejpracnějších věcí což byly číslice. Musela jsem je dobarvit černou barvou tam, kde jsem je nechtíc přetřela balakrylem a pak jsem je obkreslila po obvodu zlatou barvou. Tou samou zlatou jsem obtáhla i ručičky. Pak už stačilo jen vybrat vhodný ubrousek. jelikož to jsou hodiny kuchyňské zvolila jsem motiv drobného ovoce. vystříhala nalepila přelakovala a složila dohromady.
No a v pátek už jsem frčela ke kamrádce i s hodinami. Měla jsem jemnou obavu zda projdou jejich rodinnou radou, ale obava byla zbytečná. Visí tam dodnes a i já se s nimi kochám každý pátek))).
Jen je škoda, že jsem si je nevyfotila ještě před úpravou. No hodím je sem aspoň tak jak vypadají teď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristina Kristina | E-mail | 14. prosince 2006 v 19:40 | Reagovat

Ubrousková technika? Ty jsi opravdu šikula:-) Opravdu originální hodiny. Kamarádka musela mít radost:-)

2 Věra Věra | 21. prosince 2006 v 21:35 | Reagovat

RE:Kristina

Tak to ti musí říci ta moje nejlepší kámoška, která ještě nebyla schopná tyto stránky otevřít))))

Ale já ji mám i přesto ráda)))Viď puso

TIK TAK TIK TAK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama